JOKIOS RIZIKOS – PIRMOSIOMS MENSTRUACIJŲ KELNAITĖMS - 60 DIENŲ PINIGŲ GRĄŽINIMO GARANTIJA! JOKIOS RIZIKOS – PIRMOSIOMS MENSTRUACIJŲ KELNAITĖMS - 60 DIENŲ PINIGŲ GRĄŽINIMO GARANTIJA! JOKIOS RIZIKOS – PIRMOSIOMS MENSTRUACIJŲ KELNAITĖMS - 60 DIENŲ PINIGŲ GRĄŽINIMO GARANTIJA!

Menstruacijų taurelė - DUK

JŪS KLAUSIATE - MES ATSAKOME!

Apie AllMatters (anksčiau OrganiCup) taurelę

- Kilo keblumų įsidedant taurelę

- Tinkamai įsidėti menstruacinę taurelę reikia laiko, kantrybės ir praktikos. Mes rekomenduojame išbandyti keletą būdų, kad rastumėte sau tinkamiausią. Su vandeniu arba vandens pagrindu pagamintu lubrikantu tai padaryti gali būti lengviau. Geriausia taurelę įdėti atvėrus makštį ir tuomet atsargiai nustumti iki tinkamiausios padėties. Kai tai padarysite, pabandykite paimti už kotelio ir švelniai patraukti. Jeigu jaučiate lengvą pasipriešinimą - taurelė įdėta sėkmingai! 

Pasivaikščiokite su taurele - jei nepatogu ar tiesiog ją jaučiate, pabandykite pastumti taurelę giliau, kol nebejausite jos. Jeigu nepatogumus sukelia kotelis, galima jį sutrumpinti ar iš viso nukirpti. 

Siūlome visiškai nukirpti kotelį tik tada, jeigu jaučiatės 100% patogiai išsiimant taurelę.

Moteriai, kurios yra stiprūs dubens dugno raumenys ar aukštas gimdos kaklelis, įdėjus menstruacinę taurelę, ji suras kitą jums patogią padėtį. Kai kurioms ideali taurelės padėtis bus aukštai makšties kanale. Tokiu atveju kotelio pašalinimas nebūtų labai praktiška. 

- Kyla keblumų išsiimant taurelę

- Taurelę negali įstrigti ar tiesiog pradingti, bet jinai gali pasislinkti šiek tiek aukščiau. Jeigu kilo sunkumų ieškant taurelės kotelio, siūlome išbandyti šiuos žingsnius: 

  • Atpalaiduokite kūną, atsitūpkite ir pabandykite ištraukti taurelę.
  • Atsisėskite ant tualeto ir bandykite surasti taurelės kotelį ar taurelės kraštelį. 
  • Bandykite taurelę pastumti su pilvo raumenimis, kaip darote tuštinantis.
  • Jeigu vis dar negalite ištraukti taurelės, pabandykite su savo pirštu slinkti taurelės kraštu, paskui pirštu užkabinkite taurelės kraštelį. 

Kai tai bus padaryta, leiskite pirštą žemyn ir padedant kitiems pirštams švelniai ištraukite taurelę.

- Pratekėjo pro taurelę.

- Jeigu nešiojant taurelę pratekėjo, gali būti, jog taurelė neteisingai įdėta. 

Priežastys, dėl ko tai gali atsitikti: 

  • Taurelė neatsidarė iki galo.

Kai įsidėjote taurelę, suspauskite dubens dugno raumenis, tai padės sudaryti traukimo efektą. Taip pat įdėjusios taurelę pabandykite pirštu apeiti aplink taurelės kraštą, kad įsitikintumėte, kad taurelė pilnai atsidariusi.

  • Menstruacijų kraujo perteklius pasiliko makštyje. 

Kai įdėjote taurelę pirštu perbraukite išilgai per taurelės kraštus, taip nuvalysite kraujo perteklių. 

  • Taurelė įsiskverbė neteisingu kampu.

Taurelę įdėkite 45 laipsnių kampu link stuburo, nes tai turėtų būti jūsų makšties kanalo natūrali padėtis. 

  • Netinkamai įdėta.  

Taurelė turėtų būti šiek tiek žemiau nei įprastas tamponas. Jūsų gimdos kaklelis nebūtinai yra makšties kanalo viršuje. Jis gali būti pakreiptas kažkokiu kampu ar truputį šone. Taip pat jūsų ciklo metu jis gali šiek tiek pasislinkti aukštyn arba žemyn. Jeigu jūsų taurelės viršus yra aukščiau už gimdos kaklelį, yra daugiau šansų atsirasti pratekėjimui. Taigi jums reikia surasti gimdos kaklelį, tai šiek tiek tvirtesnis audinys jūsų makštyje. 

  • Angos, pro kurias išeina oras, yra užsikimšusios. 

Įsitikinkite, kad 4 mažos oro angos nėra užsikimšusios, tai gali būti kliūtis geram sandarumui. Norėdami išvalyti skyles:

  • Oro skyles valykite su mažu šepetėliu.
  • Pripildykite taurelę šiltu vandeniu, taurelės viršų uždenkite delnu, o su kita ranka paspauskite jos pagrindą, vanduo turėtų išbėgti pro užsikimšusias skylutes, taip jas atlaisvindamos. 

- Man taurelė nepatogi

- Svarbu, kad jūs naudotumėte sau tinkamą taurelės dydį, taip pat svarbu, kad taurelė būtų jums tinkamoje ir patogioje pozicijoje. Tai gali užtrukti, kol kūnas apsipras prie taurelės makštyje. 

Jeigu jaučiate nepatogumus naudojant, gali būti keletas priežasčių:

  • Taurelės padėtis nėra optimali jūsų kūnui, tada turėtumėte pakeisti kampą/aukštį.
  • Įdedant/ išimant taurelė įsibrėžėte į makšties vidų.
  • Patikrinkite ar neįdėjote taurelės per aukštai, nes tai turėtų sukelti diskomfortą. Jeigu taip atsitiko, išimkite taurelę ir vėl įdėkite, įsitikinkite, jog taurelė yra žemiau gimdos kaklelio. 

Taurelę įsidėjus teisingai, jinai neturėtų sukelti jokio diskomforto. 

- Kokį dydį turėčiau nadoti?

- Skirtumas tarp AllMatters (anksčiau OrganiCup) taurelių dydžių A ir B yra labai mažas (A dydis yra 0.4 cm mažesnis už B dydį). Kiekvienos moters makštis yra visiškai unikali, todėl taurelė niekada nebus ,,vieno dydžio visiems tinkamas’’ produktas. Todėl mes pasirinkome prieš ir po gimdymo dydžio taureles. Net jeigu po gimdymo nepastebėjote skirtumo, jūsų makštis neturėtų grįžti į stadiją prieš gimdymą. Jeigu jums reikia mažesnio dydžio nei A, galima naudoti Mini. 

FAIR SQUARED Period Cup taurelės yra keturių dydžių: S dydis tinkamas paauglėms ir esant labai negausiam kraujavimui; M dydis tinkamas esant negausiam kraujavimui; L ir XL dydis tinkamas esant gausesniam/gausiam kraujavimui ir gimdžiusioms per makštį moterims.

- Ar merginos, kurioms prasidėjo pirmosios mėnesinės, gali naudoti taurelę?

- Iš tiesų, menstruacinę taurelę galima naudoti per savo pirmąsias mėnesines. Jaunų mergaičių makšties raumenys linkę būti labiau įsitempę, tai gali apsunkinti taurelės įterpimą, todėl pradžioje reikėtų daugiau pasipraktikuoti. Jeigu jaučiate nepatogumą, nepulkite iš karto jaudintis, tiesiog padarykite pertraukėlę, atsipalaiduokite ir bandykite dar kartą.

- Ar mano mergystės plėvė liks nepažeista?

- Taurelės naudojimas neturi įtakos mergystės plėvei. Iš tiesų mergystės plėvė yra sudaryta iš audinio, kuris laikui bėgant pamažu nusidėvės. Pirmais metais mergystės plėvė auga ir plečiasi nuo paprastų dalykų - atletikos, kitų aktyvių veiklų, ar net nuo paprasto vaikščiojimo. Svarbu suprasti, kad merginos/moters vertė nesusijusi su audinio gabaliuku vaginoje.

- Kiek laiko galima naudoti taurelę?

- Taurelę reikia išsiimti kas 8-12 valandų. Taurelė talpina 3 kartus daugiau nei XL dydžio tamponas, todėl menstruacijų metu taurelę galima naudoti ilgai. 

Pradžioje rekomenduojama taurelę išsiimti dažniau, kol labiau prie jos priprasite. 

- Ar galima naudoti taurelę, kai kraujavimas yra labai gausus?

- Moterims, kurios turi menoragiją ar kurių periodai yra labai gausūs, patartina naudoti taurelę, nes jinai talpina 3 kartus daugiau už XL dydžio tamponą.

Kol dar pažindinatės su savo taurele ir kraujo gausa menstruacijų metu, patariame taurelę išsiimti dažniau, kad sužinotumėte, kas kiek laiko prisipildo jūsų taurelė. Jeigu jūsų periodas yra gausus, turėtumėte taurelę ištuštinti daugiau nei 2 kartus per dieną. 

- Ar galima naudoti taurelę esant dubens organų prolapsui ar apverstai/pakreiptai gimdai?

- Tokiais atvejais rekomenduojame pasitarti su savo ginekologu, kuris patars ar jums tinkama naudoti taurelę.

- Jeigu aš guliu arba stoviu ant rankų ar kraujas gali grįžti į gimdą?

- Ne, praktiškai neįmanoma, jog kraujas, subėgęs į menstruacinę taurelę sugrįžtų atgal į gimdą,  net jeigu esate aukštyn kojomis!

Galbūt pastebėjote, kad taurelėje kraujas būna gana tirštos konsistencijos, taigi jis ne išteka, o lieka jos viduje. 

Tad drąsiai galite gulėti ar stovėti aukštyn kojomis ;)

- Ar galiu užsiimti sportu (bėgimas, plaukimas, jodinėjimas ant arklių, joga ir t.t.), kai naudoju taurelę?

- Tikrai galite! Taurelė yra puikus pasirinkimas aktyviam laisvalaikio būdui, nes jinai sulaiko 3 kartus daugiau nei XL dydžio tamponas, taigi galite plaukioti, bėgioti, daryti jogą ar nardyti be jokių rūpesčių!

Taurelė sudaryta iš lanksčios medžiagos, todėl jeigu jinai bus teisingoje padėtyje, jūs jos nejausite ir jinai jums suteiks patogią ir nepralaidžią apsaugą iki 12 valandų. 

- Ar galima mylėtis naudojant taurelę?

- Taurelės neturėtumėte naudoti vykstant lytiniam aktui, taip pat taurelė neturėtų būti naudojama kaip kontracepcijos priemonė. 

Tačiau taurelė turi tam tikrų intymumo privalumų. Mėgstate miegoti nuoga? Su  taurele galite miegoti nuoga net ir per mėnesines.

- Ar keliaujant galiu dėvėti taurelę?

- Tikrai taip! Naudojant taurelę jums nereikia jos pakeisti kas 3-4 valandas, o tai gali padaryti kelionę patogesnę, o kuprinę lengvesnę. Užtenka taurelę pakeisti porą kartų per dieną. 

- Ką daryti, jeigu neturiu prieigos prie švaraus vandens ar vonios kambario? (tai dažniausiai užduodamas klausimas, kai kalbama apie taurelę kelionės metu)

- Tarp naudojimų taurelę reikia valyti su šaltu vandeniu iš krano, tačiau jeigu keliaujate, kur negalite turėti švaraus vandens, pasiimkite su savimi buteliuką vandens skirtą taurelės valymui arba drėgnų servetėlių dezinfekuoti savo taurelei. Jeigu jų į kelionę nepasiėmėte, taurelę galima valyti su paprasta servetėle, o visiškai išvalyti taurelę galėsite, kai bus prieiga prie vonios kambario ir švaraus vandens. 

- Ar galima šlapintis, naudojant menstruacinę taurelę?

- Taip, jokių problemų! Šlapimas nepasiekia menstruacinės taurelės. 

Taurelė yra dedama į makštį, o šlapimas yra iš šlaplės, taigi jūs neturite pašalinti taurelės, kai šlapinatės. Kitaip nei su tamponais, kurie turi virvutę, kuri gali mirkti nepageidaujamuose skysčiuose, su taurele galite šlapintis be rūpesčių. 

- Ar taurelės naudojimas gali sukelti toksinio šoko sindromą (TŠS)?

- TŠS yra reta, bet rimta liga. Ją sukelia auksinis stafilokokas (Staphylococcus aureus) – bakterija, dažnai randama ant odos, taip pat nosies ir makšties viduje. TŠS atvejai buvo užregistruoti ir moterims, naudojusioms intravaginalines kontracepcijos priemones, menstruacines taureles bei tamponus. Siekiant sumažinti riziką susirgti TŠS, taurelę būtina plauti ir naudoti pagal mūsų pateiktus nurodymus. TŠS simptomai yra staigus karščiavimas, galvos svaigimas, vėmimas, viduriavimas, alpimas, išbėrimas, kuris atrodo kaip saulės nudegimas, vėlesnėse stadijose – ir pleiskanojanti oda. TŠS gali pasireikšti menstruacijų metu arba po kelių dienų. Jei pasireiškė bet kuris iš išvardytų simptomų, išsiimkite taurelę ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Galimybė pakeisti AllMatters (anksčiau OrganiCup) taurelę ar susigrąžinti pinigus

Remiantis statistika, „prisipratinti“ taurelę gali užtrukti iki  trijų mėnesių. Jei, visgi, po 90 dienų nuspręsite, kad turimas taurelės dydis jums netinkamas ar taurelė apskritai jums netinka, AllMaters (anksčiau OrganiCup) suteikia galimybę ją pakeisti į kitą dydį arba grąžinti jums pinigus.

Tiek vienu, tiek kitu atvejais jums reikės užpildyti toliau nurodyto pobūdžio informaciją ir išsiųsti ją šiuo el. pašto adresu: support@allmatters.com.

Būtina užpildyti informacija:

Your name (vardas, pavardė):

Order number/copy of the receipt (užsakymo numeris/apmokėjimo kvito kopija):

The reason you are claiming the guarantee (priežastis, kodėl norite pakeisti taurelę ar susigrąžinti pinigus): 

Be nurodytos informacijos, kurią turėtumėte išsiųsti el. paštu, jums reikės išsiųsti (savo lėšomis) taurelę šiuo adresu:

OrganiCup Aps Ryesgade 23, 2nd floor. Copenhagen 2200 Denmark